۵ نکتهٔ مهم برای سفر به چین

۵ نکتهٔ مهم برای سفر به چین

با این که شاید هر هفته خبری درمورد چین بخوانیم، اما درمورد کشور عظیم و رازآلود چین کم‌تر چیزی می‌دانیم. همین امر موجب می‌شود که سفر به چین برای اولین بار امری ترسناک به‌نظر برسد. برای اینکه از پس این مشکل بربیایید، برای شما راهنمایی تهیه کرده‌ایم تا به کمک آن تجربهٔ اولین سفرتان با تور چین تجربه‌ای به‌یادماندنی باشد.

۱. مانع زبانی را کنار بزنید

بزرگ‌ترین مشکلی که گریبانگیر مسافران چین می‌شود، مسئلهٔ زبان است. حتی امروزه نیز، باوجود اینکه کودکان چینی زبان انگلیسی را در مدرسه می‌آموزند، این مسئله برخی اوقات کاملا حل‌ناشدنی می‌ماند. به شما توصیه می‌کنیم حتما تعدادی واژه و جملهٔ کاربردی از زبان چینی یاد بگیرید و سپس به این کشور سفر کنید. حتی اگر می‌توانید زبان چینی را در سطح مقدماتی بیاموزید هم بسیار عالی خواهد بود.

پس هنگام سفر به چین حواستان باشد موارد زیر را به‌همراه داشته باشید:

یک کتاب «چینی در سفر»

یک دیکشنری چینی – فارسی (یا انگلیسی) که می‌توانید روی موبایلتان نیز نصب کنید.

نرم‌افزارهای مترجم – برخی از این نرم‌افزارها حتی با ضبط صدای شما نیز کار می‌کنند.

کارت هتلتان را که به زبان چینی صادر شده است همراه خودتان داشته باشید. این کارت را می‌توانید درصورتی که مسیرتان را گم کردید، به رهگذران و راننده‌های تاکسی نشان دهید.

۲. برروی برنامهٔ سفرتان تمرکز کنید

چین کشور بسیار بزرگی است. چین بلندترین کوه‌های جهان را دارد و تعدادی از بزرگ‌ترین بیابان‌های جهان را. چین پر است از جنگل‌های دورافتاده، دشت‌های سرسبز بی‌پایان، و البته، بسیاری از ابرشهرهای جهان. شاید ماه‌ها طول بکشد تا بتوانید چین را آنطور که باید ببینید. پس به‌جای یک سفر سریع به سراسر چین بهتر است یک منطقه را انتخاب کنید و آن را خوب بگردید و بازدید از بقیهٔ مناطق را به دفعهٔ بعد موکول کنید. به‌عنوان یک راهنمایی کوتاه برای شما بهترین مناطق دیدنی چین را در زیر آورده‌ایم تا با تور چین با خیال راحت سفر کنید:

سیچوان: یک استان، سه منطقه. در مرکز یا جنوب این استان جنگل‌های بامبو وجود دارد و در جنگل‌های بامبو روستاهای دیدنی از دودمان مینگ. به شمال این استان بروید و از مجموعه دریاچه‌هایی که در کوه‌پایهٔ کوه‌هایی بلند قرار دارند دیدن کنید. به غرب بروید تا از دشت‌های سرسبز فلات تبت دیدن کنید.

گوانگشی: شالیزارهای پلکانی حیرت‌انگیز و چشم‌اندزای سرسبز و جنگل‌گونه که جان می‌دهد برای پیاده‌روی و کوه‌نوردی و همچنین قایق‌سواری.

پکن: زود از پکن فرار نکنید! برای پکن باید وقت گذاشت. پکن از بعضی کشورها هم آثار دیدنی بیشتری دارد. دیوار بزرگ چین، میدان تیانانمن، شهر ممنوعه، کاخ تابستانی، کوچه‌ پس‌کوچه‌های باستانی پکن، باغ‌های شکوهمند امپراتوری و بسیاری دیگر.

۳. حواستان به آب‌وهوا باشد

برخی مناطق چین برای سفر در بیشتر اوقات سال ایدئال هستند، اما هیچ‌ کجای دنیا همیشه آب‌وهوای سفر ندارد. پس برای اطمینان از کیفیت سفرتان در چین بهتر است ازقبل از وضعیت آب‌وهوا آگاه باشید. در پیش‌بینی‌های آب‌وهوا حواستان به امکان بادهای شدید، توفان و... باشد. درکل پاییز و بهار بهترین فصل‌ها برای سفر به چین هستند. البته در برخی مناطق چین بهار و پاییز چند هفته‌ای بیشتر دوام نمی‌آورند.

۴. از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

از خیر تاکسی‌ها و هواپیماها بگذرید و با اتوبوس و دوچرخه و قطار دوست شوید تا چین را همانگونه که چینی‌ها آن را می‌بینند ببینید. مطمئنا سفر با هواپیما بین شهرها و گرفتن تاکسی درون شهر آسان‌ترین گزینه است. اما چه چیزی ما را بر این داشته که به شما بگوییم با قطار و اتوبوس سفر کنید؟ سیستم حمل‌ونقل عمومی چین واقعا گسترده است و هرساله شهرهای بیشتری به آن اضافه می‌شوند. بیشتر شهرهای چین هم برای دوچرخه سواری مناسب‌سازی شده‌اند. و اما از گم‌شدن هم واهمه‌ای نداشته باشید. مردم چین عمدتا بسیار مهربان هستند و صادقانه به شما کمک می‌کنند تا مسیرتان را پیدا کنید، حتی اگر کلامی چینی بلد نباشید.

۵. فقط بخورید!

چین ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد اما قطعا خاص‌ترین آن‌ها غذاهایش است. شهر به شهر غذاهای چینی تفاوت می‌کنند، حتی زمان صبحانه نیز عوض می‌شود. درضمن به حرف کسانی که می‌گویند از غذاهای خیابانی دوری کنید توجه نکنید. بعضی وقت‌ها بهترین غذاها را در خیابان پیدا خواهید کرد.

نکتهٔ آخری هم درمورد غذا از خاله‌ام که اخیرا به چین سفر کرده است: اگر با چوب‌های چینی نمی‌توانید غذا بخورید، حواستان باشد هنگام غذاخوردن لباس‌های تیره بپوشید! خطر پاشیدن آب نودل به لباستان بالا است!

حالا شاید آمادگی این را داشته باشید که از صفحهٔ تور چین مهتا سیر دیدن کنید و بهترین و ارزان‌ترین تور را انتخاب کنید.

خیابان شریعتی ، بالا تراز سه راه ملک ، نبش خیابان پلیس ، پلاک 639 ، طبقه همکف 09023838468
info@mahtaseir.com
021-88473040