پایتخت : آتن
زبان رسمی : یونانی
نوع حکومت : جمهوری پارلمانی
واحد پول : یورو
پیش‌شماره تلفن : 30

کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و 3087 جزیره که تنها حدود 300 جزیره آن مسکونی است تشکیل شده است. این کشور کوهستانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و با کشورهای ترکیه ، مقدونیه , بلغارستان و آلبانی مرز مشترک دارد و شهر آتن پایتخت این کشور است.
آتن پایتخت اساطیری یونان و مهد تمدن غرب, پرجمعیت ترین شهر یونان و شهرهای ستالونیک، پاترا، ایراکلیون و لاریسا دیگر شهرهای بزرگ یونان میباشند.
بر اساس آمار اعلام شده 98 درصد مردم این کشور پیرو مذهب ارتدوکس،و بقیه را سایر ادیان تشکیل می دهند
آتن زادگاه سقراط، افلاطون، ارسطو، دموستون و دیگر فلاسفه یونانی می‌باشد. به طور کلی کشور یونان به کشور هزار جزیره معروف است که هر یک از مناطق آن دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از نظر آب و هوا، زیبایی و طبیعت است. آثار بی‌نظیر تاریخی این شهر از جمله آکروپلیس هر ساله هزاران جهانگرد را به سوی خود جذب می‌کند
 
توریسم:
بدلیل وجود مراکز تاریخی و برخورداری از طبیعتی زیبا، سالانه میلیونها توریست به این کشور مسافرت می نمایند. توریسم ، در اقتصاد یونان نقش بسیار مهمی دارد، بطوریکه اگر به هرعلتی ورود گردشگران کاهش یابد، خسارات قابل ملاحظه ای بر بودجه این کشور بر جای خواهد نهاد . در طول بحران خلیج فارس ، بحران بالکان ، حادثه 11 سپتامبر ، بحران افغانستان و بحران عراق، آمار ورود گردشگران خارجی به یونان با کاهش بسیار چشمگیری روبرو بود.

هرساله بین 12 الی 13 میلیون نفر توریست از یونان بازدید می کنند که بیش از 9 میلیارد دلار برای این کشور در آمد دارد.
طراف این میدان قرار گرفته اند. مجلس در این میدان واقع شده و این مکان از دیرباز محل اجرای رژه، اعتصابات و اعتراضات سیاسی بوده و هست.

 

 

  1. اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه­‌های قبلی
  2. مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
   ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.
  3. 3 قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن 
  4. اصل و ترجمه شناسنامه 
  5. باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500،000،000 ريال باشد
  6. اصل و ترجمه سند مالکیت .
 • قیمت: 60 یورو