جزیره‌ی مرجانی در نزدیکی پاتایا قرار دارد و شبیه به تکه‌ی کوچکی از بهشت است. در جزیره‌ی مرجانی از شلوغی و هیاهوی پاتایا خبری نیست. اگر به دریای نیلگون، ساحل بکر، مکانی خالی از ساختمان‌های بلند و غوغای شهرنشینی فکر می‌کنید، احتمالا پاتایا آخرین گزینه‌ای است که به ذهن‌تان خطور می‌کند. اما این جزیره‌ی کوچک که فاصله‌ی آبی کوتاهی با پاتایا دارد، دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید. جزیره‌ی مرجانی در فاصله‌ی ۷٫۵ کیلومتری از ساحل پاتایا قرار دارد. این جزیره برای کسانی که از سواحل شلوغ و زندگی مدرن پاتایا خسته شده‌اند، جایگزین خوبی محسوب می‌شود. با توجه به فاصله‌ی اندک این جزیره با پاتایا، گردشگران می‌توانند صبح سوار بر لنج‌ها به این جزیره بروند و پس از چند ساعت اقامت در آنجا، مجددا به پاتایا برگردند.

جزیره‌ی مرجانی با چندین ساحل زیبا و جاذبه‌های طبیعی می‌تواند همان حس‌وحال مناطق استوایی را به شما منتقل کند. شما در این ساحل می‌توانید فعالیت‌های تفریحی متنوعی انجام دهید. پاراسیلینگ (آب‌چترسواری)، قایق موتوری، جت اسکی و البته شنا کردن، ازجمله فعالیت‌هایی هستند که می‌توانید از انجام آنها لذت ببرید. با اینکه دیگر مرجان زیادی در جزیره‌ی مرجانی باقی نمانده است، اما آب‌های شفاف آن برای غواصی سطحی (شنا کردن در زیر آب به وسیله‌ی ماسک غواصی، یک لوله‌ی تنفسی و باله‌های غواصی) فوق‌العاده است.

اگر نمی‌خواهید فعالیت بدنی زیادی داشته باشید، تخت‌هایی در این جزیره قرار دارند که می‌توانید روی آنها دراز بکشید و حمام آفتاب بگیرید و در این حین از شنیدن صدای موج‌هایی که به شن‌ها می‌رسند، لذت ببرید. اگر خستگی مسیر یا راه طولانی باعث خستگی عضلات‌تان شده است، می‌توانید به‌ لطف ماساژورهای حاضر در این ساحل خستگی را از خودتان دور کنید. همچنین می‌توانید روی بدن‌تان طراحی حنا انجام دهید یا موهایتان را ببافید. در جزیره‌ی مرجانی نیز دست‌فروشانی وجود دارند، ولی تعدادشان بسیار کمتر از پاتایاست. همچنین فروشگاه‌ها و رستوران‌های زیادی در امتداد ساحل قرار دارند که قیمت‌شان کمی بیشتر از حد طبیعی است.