برج ساعت یک نماد شاخص ، برجسته و کلاسیک درشهر آنتالیا ویکی از معدود برج های رومی باقیمانده در قرن دوم میباشد که بر روی دیوارهای باستانی قرارگرفته و آخرین بازمانده از 80 برجی است که شهر را احاطه کرده بودند .
برج ساعت انتالیا امروزه در ساختار فرماندهی در محله  Kaldekapisi  (قلعه دروازه) قرار دارد.کاله کاپیسی مرز بین شهر قدیمی و جدید را نشان می دهد این بنای باستانی در دل آسمان ، شکوه وعظمت دوران گذشته و تاریخ غنی شهر را نشان می‌دهد و ساعت وکتیبه‌های باستانی متعدد و پرچم را میتوان در آن دید.
این برج یکی از محبوب‌ترین وعده‌گاه‌های آنتالیا است. در دوره حکومت عثمانی نیز میعادگاه ساکنان محلی بوده و بازدید شبانه ازاین سازه محبوبیت خاص خود را دارد چراکه درخشش نورهای برج بر زیبائی آن می‌افزایند. منظره‌ای جذاب از تضاد درخشش برج و آسمان شب که منظره‌ای ایده‌آل برای عکاسی است.
برج ساعت بخشی از دیوار قلعه محافظ شهر باستانی بوده و امروزه نیز دروازه ورودی شهر قدیمی وتعیین کننده مرز بین بخش قدیمی شهر و نئون‌های رنگارنگ و پر سروصدای ساختمان‌های مدرن میباشد. درختان و بوته‌هایی که اطراف برج را فرا گرفته‌اند حس آرامش درون آن را به اطراف القا میکنند .
بعدها برج ساعت تبدیل به بخشی از ساختمان شهر شد و ساعت بالای برج به همت شهردار آنتالیا بعدا اضافه گردید و میزبان بسیاری از غرفه ها و کافه رستورانها و همچنین در مقابل برج مغازه ساعت فروشی و صنایع دستی و آب انار تازه است.
سنگ بنای برج از قطعات زیادی سنگهای ریز تشکیل شده و شروع سطح مقطه آن مربع شکل میباشد که برای یک معماری قرن 18 قابل تفکر و تحسین است و قدرت معماری دوران بیزانس را نمایان میکند.
از بالای برج دروازه هادریان آنتالیا Hadrian’s Gat  قابل مشاهده است و در نزدیکی برج ودر چند قدمی آن میدان جمهوری و مسجد منیر یولی قرار دارد.
برج ساعت انتالیا معمولا در فهرست تورهای پیاده روی آنتالیا قرار دارد